Kontakt

redakcja@kalendarz-reklamowy.pl

Porady

Rodzaje kalendarzy reklamowycyh

Kalendarz stał się jednym z elementów naszej codzienności. Nie wyobrażamy sobie bez niego życia i wkomponował się we wnętrza biur i naszych domów. W końcu pomaga nam w odmierzaniu czasu. A w czasie mieszczą się nasze cele, marzenia, ważne terminy i daty, o których nie możemy zapomnieć. Dlatego nadal znajdują swoich fanów, którym pomagają planować swoją codzienność. Miłośników kalendarzy znajdziemy nie tylko wśród zwykłych osób, ale również reklamodawców. W związku z tym są nieprzecenionym i najpopularniejszym artykułem promocyjnym.

Kalendarze reklamowe są tanim i uniwersalnym gadżetem, który możesz zaoferować swoim pracownikom, obdarować nim klientów lub odwdzięczyć się za udaną współpracę kontrahentowi. Za jego pomocą możesz reklamować swoją markę przez cały rok. Mało który gadżet promocyjny daje taką możliwość.

Są dostępne różne typy kalendarzy firmowych 2023. Dzięki temu na pewno znajdziesz produkt dopasowany do siebie i swoich potrzeb. Dodatkowo z dużą powierzchnią znakowania, dzięki czemu umocnisz swój pozytywny wizerunek.

Rozróżniamy 4 typy kalendarzy:
1. Kalendarze ścienne.
2. Kalendarze książkowe.
3. Kalendarze biurkowe.
4. Kalendarze kieszonkowe.

Kalendarze ścienne

Kalendarze ścienne są jednym z najpopularniejszych modeli. Wiele osób lubi mieć wiszący na ścianie kalendarz, na który będzie mógł spoglądać w dowolnym momencie. Widzimy je w wielu miejscach: biurach, firmach, szkołach, urzędach i w domach. Dzięki temu ścienne kalendarze reklamowe 2023 są skutecznym nośnikiem reklamy dla każdej firmy. Branża, w której działa twoja firma nie ma znaczenia w tym przypadku.
W naszej ofercie możesz skorzystać z trzech opcji kalendarzy ściennych:
– plakatowych,
– trójdzielnych,
– jednodzielnych.

W przypadku kalendarzy ściennych trójdzielnych i jednodzielnych możesz swój własny projekt wydrukować za pomocą druku cyfrowego w dwóch wariantach: z wypukłą lub płaską główką. Wykorzystując druk cyfrowy, gwarantujemy wysoką jakość wydruku i mocne żywe kolory. Zaletą kalendarzy jednodzielnych jest to, że dają klarowny widok na cały miesiąc. Trójdzielne kalendarze dodatkowo dzięki przesuwnemu okienku są bardziej praktyczne.

Zainteresowały Cię kalendarze ścienne? Sprawdź naszą ofertę!

Kalendarze książkowe reklamowe

Kalendarz książkowy będzie eleganckim prezentem dla pracownika czy kontrahenta. To wspaniały pomysł na reklamę własnej firmy. Dzięki tego typu kalendarzom zapisywanie ważnych informacji jest bardzo proste i szybkie.
Swoim klientom oferujemy wybór kalendarzy książkowych reklamowych w różnych formatach. Do wyboru są formaty takie jak:
– B6,
– B5,
– A5,
– A4.

Oprócz szerokiego wyboru kolorystycznego i wyglądu okładki samego kalendarza możesz wybrać czy w środku preferujesz układ dzienny lub tygodniowy. Chcąc wykorzystać w pełni potencjał kalendarza firmowego, proponujemy na okładce umieścić swój logotyp firmy. Ewentualnie możesz skorzystać z innej grafiki, która kojarzy się z Twoją marką.

Kalendarze biurkowe

Są równie popularne, jak kalendarze ścienne. Zwłaszcza na biurkach w pracy, ale również w domu. Mała piramidka na biurku to sposób na subtelną reklamę. Reklamę, na którą można patrzeć cały rok. Taki kalendarz reklamowy 2023 sprawdzi się dobrze jako upominek promocyjny dla klientów. Zwłaszcza gdy klient otrzyma go pod koniec roku.

Oprócz dobrze znanej piramidki jest jeszcze jeden typ kalendarza biurkowego. Jest to tzw. biuwar, który jest wykorzystywany również jako podręczny notatnik. Jest to podkładka na biurko, która oprócz kalendarza na dany rok ma również miejsce na szybkie notatki. Dzięki czemu jest niezwykle pomocny przy codziennej organizacji. Taki biuwar może przybrać dowolną formę, jaką sobie tylko wymyślisz. Kalendarz może mieć układ miesięczny lub roczny. Logo lub firmowa grafika mogą być subtelne albo rozciągnąć się na całą powierzchnię biuwaru. Dzięki temu jest to atrakcyjna forma reklamy i może przypaść Ci do gustu i uwzględnisz go w swojej strategii marketingowej.

Kalendarze kieszonkowe

Kalendarze kieszonkowe świetnie się sprawdzą jako zamiennik tradycyjnej firmowej wizytówki. Z jednej strony dla Ciebie jest tanią reklamą, a dla klienta może się okazać praktycznym prezentem. Tego typu kalendarze reklamowe idealnie sprawdzą się na wszelakich targach lub konferencjach. Mogą być również rozdawane w punktach obsługi klienta. Zastosowań jest naprawdę wiele, dzięki jego niewielkim rozmiarom.

Kalendarz kieszonkowy, nazywamy również kalendarzem listkowym. Oferujemy zadrukowanie takiego kalendarza dwustronnie w kolorze. W takiej opcji zazwyczaj z jednej strony znajduje się roczne kalendarium, a z drugiej wybrana przez Ciebie grafika lub logotyp Twojej firmy. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, kalendarze listkowe są bardzo przydatnym gadżetem. Można na nich zapisać krótkie notatki lub zaznaczyć ważne terminy.

Po co Tobie kalendarz reklamowy?

W czasach, kiedy walka o klienta stała się dla wielu firm codziennością, niezwykle ważne jest umiejętne wykorzystywanie każdego sposobu dotarcia do niego. Kalendarze firmowe, dostępne w różnych formach i rozmiarach, świetnie się do tego nadają – łącząc funkcję użytkową i dekoracyjną, a także opatrzone logotypem firmy, stanowią doskonały nośnik reklamowy.

Kalendarz to pożądany i bardzo chętnie wykorzystywany nośnik reklamy. Pozwala nie tylko na umieszczenie logo danego podmiotu oraz danych teleadresowych, ale również przekazanie istotnych informacji dotyczących profilu działalności firmy.

Podstawą skutecznych działań reklamowych i marketingowych jest dotarcie do najszczerszej grupy odbiorczej. Kalendarz wpisuje się w ten cel znakomicie. Jest to przedmiot codziennego użytku, a powieszony na ścianie w dość ruchliwym miejscu znakomicie eksponuje umieszczone na nim logo reklamowanego podmiotu.

Ważną zaletą kalendarzy jest możliwości modyfikacji ich formy oraz dostosowania do konkretnych potrzeb i oczekiwań klienta.

Kalendarze poza rolą reklamową spełniają funkcję użytkową. Rozprowadzone wśród pracowników danego podmiotu pomagają organizować i planować pracę wprowadzając ład i porządek.

Wykorzystywane jako materiały reklamowe, mogą wzmacniać identyfikację pracowników z firmą i pomagać w budowaniu wizerunku marki.

Kalendarz reklamowy to świetny sposób na rozreklamowanie firmy tanim kosztem. Dzięki temu dane przedsiębiorstwo pozostanie w pamięci odbiorcy, a wykorzystywany kalendarz będzie pełnił również funkcję praktyczną.

Więcej o druku…

Wybór właściwego wariantu wydruku może sprawić wiele problemów, ponieważ część osób zlecających profesjonalny wydruk zupełnie nie orientuje się, na czym polegają obie techniki druku.

W przypadku tradycyjnego druku cyfrowego cały proces polega na naświetlaniu wałka z warstwą fotoprzewodzącą, do której w miejscach gdzie mamy uzyskać obraz podczepiają się drobinki toneru, by następnie podczas przenoszenia na docelowy nośnik (papier) uzyskać wierne odwzorowanie oryginału.

Natomiast wydruk w technologii offsetowej jest znacznie bardziej zaawansowany. Obraz jest w pierwszej kolejności naświetlany na naświetlarce CTP. Kolejno jest przenoszony z płaskiej formy na podłoże drukarskie. Uruchomienie procesu drukarskiego to dość spory koszt w porównaniu z drukiem cyfrowym.

Co ważne, chociaż wiele osób nie zauważa tej różnicy, w druku offsetowym – ze względu na trwałe naświetlanie obrazu na płaskiej powierzchni – nie ma możliwości wprowadzenia zmian w projekcie w trakcie rozpoczętego procesu wydruku.

Biorąc pod uwagę cenę, droższym rozwiązaniem jest druk offsetowy. Wynika to właśnie z wykorzystywanej technologii. Dlatego też ten rodzaj wydruku jest opłacalny przy masowym druku tego samego projektu. Tutaj jednak pojawia się pytanie, kiedy możemy mówić o wydruku masowym. Wszystko zależy tak naprawdę od kilku parametrów – nie tylko ilości drukowanych egzemplarzy, ale przede wszystkim od jego formatu czy ewentualnego uszlachetnienia. Wykorzystanie druku cyfrowego czy offsetowego to zwykła kalkulacja oparta na formacie projektu, czasie jego realizacji i jakości wydruku. Przykładowo: wydruk projektu w formacie A3 w nakładzie 200 szt. na papierze kredowym będzie tańszy w przypadku offsetu. Z drugiej strony karty w formacie DL i nakładzie 1000 szt. opłaca się wydrukować cyfrowo. Jak widać, w przypadku wydruku cyfrowego i offsetowego, nakład jest pojęciem względnym. Patrząc jednak na kwestię kosztów z drugiej strony, jeśli planujesz wydruk wysokonakładowy, to właśnie offset będzie najbardziej optymalnym – zarówno jakościowo, jak i cenowo – rozwiązaniem.

 Offset ma najwyższą rozdzielczość wydruku spośród wszystkich możliwych technologii, a jej wartość może wynieść nawet 4800 dpi. Tyle teorii, gdyż w praktyce zalecaną rozdzielczością wydruków jest wartość 300 dpi, która zapewnia odpowiednią ostrość wydruku.

Jeżeli na co dzień drukujemy bardzo dużo i tym samym potrzebne nam są wysokiej jakości wydruki, nie powinniśmy zapominać o tym, że decydując się na zakup swojego własnego urządzenia, nie będzie to dla nas zbyt opłacalne. Warto więc w tym przypadku wybrać renomowaną drukarnię cyfrową, gdzie tak naprawdę bardzo szybko będziemy mogli zrealizować wszystkie niezbędne projekty.

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważne jest aby wybrana przez nas firma posiadała bardzo duże doświadczenie na rynku. Jest to istotne, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że pracownicy będą mogli nam pomóc wykonać nawet najbardziej skomplikowane projekty. Jest to bardzo ważne, ponieważ często w wielu przypadkach może okazać się, że drukarnie cyfrowe nie podejmą się takiego rozwiązania. O czym jeszcze w tym przypadku pamiętać?

Oczywiście tutaj liczy się także wysoka jakość wydruku. W szczególności jeżeli nasze zlecenie dotyczy między innymi wizytówek lub też folderów reklamowych, które będą również kolejno przekazywane do naszych klientów, nie możemy oszczędzać właśnie na takich parametrach. To w dużej mierze wpływa na renomę naszej firmy, dlatego drukarnia cyfrowa, która będzie w stanie wydrukować nam wysokiej jakości projekty jest naprawdę potrzebna.

Warto pamiętać, że bardzo dużym błędem jest kierowanie się ceną podczas wyboru drukarni. Oczywiście jeżeli zależy nam na wspomnianej wcześniej jakości, nie zapłacimy za taką usługę mało. Coraz więcej osób wycofuje się z naprawdę pięknie wykonanych projektów na rzecz tańszych drukarni. Jeżeli ma to być nasza reklama, nie powinniśmy wybierać taniej firmy.

Z pewnością każdemu z Was chociaż raz w życiu obiło się o uszy wyrażenie „druk offsetowy” lub „druk cyfrowy”. Pozornie mogłoby nam się wydawać, że różnice między tymi rodzajami wydruku nie mają aż tak dużego znaczenia, jednak nic bardziej mylnego! Rodzaj druku, na który się zdecydujemy, powinien być dostosowany do naszych potrzeb, liczby i wielkości arkuszy oraz wielu innych czynników, o których wspomnimy w dzisiejszym artykule. Jeżeli interesuje Was ten temat i chcielibyście dowiedzieć się więcej, serdecznie zapraszamy do przeczytania całego materiału.

Na początku musimy wspomnieć, że druk cyfrowy i druk offsetowy to dwie zupełnie inne technologie, dlatego warto lepiej poznać temat, aby nie popełnić gafy i nie narazić się na dodatkowe koszty i problemy.

Przyjrzymy się bliżej drukowi cyfrowemu, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Cały proces drukowania odbywa się dzięki specjalnemu wałkowi, który jest pokryty fotoprzewodzącą warstwą ochronną. W trakcie druku wałek zostaje naświetlony, a warstwa fotoprzewodząca pokryta drobinkami tonera, które przyklejają się do niej dokładnie w tych miejscach, w których ma powstać konkretny obraz. Kolejnym etapem jest przeniesienie produktu na arkusz papieru w taki sposób, aby kolory i szczegóły zostały idealnie odwzorowane względem wersji elektronicznej lub oryginalnej. 

Kiedy druk cyfrowy będzie przydatny? Przy drukowaniu wszelkiego rodzaju mniejszych materiałów! Mogą to być ulotki, wizytówki, małe banery, zaproszenia, karty informacyjne lub materiały marketingowe. W przypadku większych formatów efekt finalny może nie być dla nas satysfakcjonujący. Warto wiedzieć, że druk cyfrowy jest dużo bardziej opłacalny i ekonomiczny, jeżeli chcesz wydrukować tylko kilka sztuk. Koszty eksploatacji urządzenia offsetowego bardzo często są dużo wyższe niż wykonanie samego zlecenia. Z pewnością też druk cyfrowy jest zdecydowanie szybszy, a my otrzymujemy gotowe wydruki ekspresowo, oczywiście zgodnie z terminami, które wcześniej ustaliliśmy z drukarnią. 

Technologia druku offsetowego w porównaniu do druku cyfrowego jest dużo bardziej skomplikowana. Samo urządzenie drukujące wygląda inaczej, jest dużo większe i wymaga precyzyjniejszych działań. W jaki sposób pracuje? Pierwszym krokiem jest naświetlenie projektu na naświetlarce CtP. Kolejnym etapem jest przeniesienie projektu na podłoże drukarskie i tutaj zaczynają się schody. Samo uruchomienie drukarki wiąże się z niemałymi kosztami, które w przypadku niewielkiej liczby arkuszy są nieopłacalne. Jeżeli masz do wydrukowania tylko kilkadziesiąt albo kilkaset arkuszy, postaw na druk cyfrowy. Co więcej, druk cyfrowy umożliwia nam zmiany w projekcie, który już rozpoczął się drukować, a w przypadku offsetu są to kolejne gigantyczne koszty zupełnie niepotrzebne. 

Poruszając kwestię jakości druku offsetowego, warto zwrócić uwagę również na zależność stopnia przyswajania farby od zastosowanego podłoża. Musisz wiedzieć, że w offsecie ma miejsce zjawisko przyrostu punktu rastrowego. Jego powierzchnia powiększa się, a w warstwie tonalnej staje się ciemniejszy. Działa to na takiej samej zasadzie jak… malowanie ścian. Wybierając farbę do salonu czy pokoju, musisz pamiętać, żeby kupić kolor jaśniejszy od tego, który chcesz docelowo uzyskać (farba na ścianie zawsze będzie miała ciemniejszy odcień). Zastanawiasz się pewnie, jaki ma to związek z rodzajem podłoża zastosowanego w procesie drukowania. Otóż im podłoże jest bardziej chropowate, tym punkt rastrowy będzie zwiększał swoją.

Ponadto nie każdy rodzaj podłoża wybranego do druku będzie nadawał się do druku offsetowego. Może bowiem okazać się, że projekt – którego format i nakład idealnie nadają się do offsetu – ze względu na wykorzystanie papieru szlachetnego będzie taniej wydrukować cyfrowo. Dlatego wybór podłoża drukarskiego warto przedyskutować chociażby z pracownikiem drukarni. Ten z pewnością doradzi najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *