Kontakt

redakcja@kalendarz-reklamowy.pl

Wiadomości

Canon zdobywa cztery nagrody w dziedzinie druku wielkoformatowego

Cztery rozwiązania Canon do druku wielkoformatowego otrzymały prestiżowe nagrody Pinnacle Product Awards, przyznawane przez PRINTING United Alliance. To ploter rolowy UVgel Colorado 1630, plotery płaskie Arizona 2380 GTF oraz XTF, a także przełomowa technologia FLXfinish+. Każde z ponad 160 nominowanych rozwiązań w 58 kategoriach było oceniane przez niezależne grono kilkunastu jurorów, wybranych spośród kluczowych przedstawicieli branży druku.

Trzy wyróżnienia Pinnacle Product Awards 2022

Canon otrzymał nagrody w następujących kategoriach:

  • najlepszy ploter rolowy UV (szerokość poniżej 80 cali)
  • najlepszy ploter płaski UV/lateksowy (zakres cenowy 200-500 tys. dolarów)
  • najlepszy ploter płaski UV/lateksowy z dodatkiem białego atramentu (zakres cenowy 200-500 tys. dolarów).

Raymond Weiss, Vice President, eLearning and Certification w PRINTING United Alliance, komentuje: – Nagrody Pinnacle wyłaniają najlepsze z najlepszych urządzenia i systemy do zastosowania biznesowego oraz przemysłowego. Decyzje jury podejmowane są na podstawie niezależnych kryteriów. W tym roku rywalizacja była tak duża, że w niektórych kategoriach o zwycięstwie zadecydowały ułamki punktów. Niezwykłe rozwiązania, takie jak plotery serii Colorado i Arizona, nie mogły ujść uwadze składu sędziowskiego.

Colorado 1630 to 64-calowy ploter rolowy, wykorzystujący unikatową technologię atramentu żelowego utwardzanego w świetle UV. Urządzenie łączy w sobie doskonałą jakość druku, najlepszą produktywność w swojej klasie, obsługę szerokiej gamy mediów i niski koszt eksploatacji. Dzięki modułowej budowie, Colorado 1630 pozwala użytkownikom dołączać dodatkowe opcje, gwarantujące jeszcze lepszą przepustowość bez zwiększania kosztów.

Ploter płaski Arizona 2380 GTF został doceniony między innymi za rozwiązanie, które nie wymaga stałej obecności operatora, a tym samym pozwala pracownikom skupić się na innych ważnych zadaniach. Mowa o technologii Arizona FLOW, umożliwiającej bezstrefowe położenie nośników na płaskim stole plotera. Urządzenie wyróżnia też wysoka prędkość druku (do 89m2 na godzinę) i osiem kanałów kolorystycznych, w tym jasny cyjan, jasna magenta, biały i/lub lakier. Arizona 2380 GTF umożliwia pracę z większością wymagających nośników. Stół o wymiarach 125×250 cm może pomieścić większość materiałów, a dodatkowo, dzięki opcji Roll Media, może być przedłużony do obsługi mediów giętkich o długości 220 cm.

Ploter Arizona 2380 XTF także zawiera technologię Arizona FLOW i osiem kanałów kolorystycznych, ale oferuje jeszcze wyższą prędkość druku (do 95 m2 na godzinę). Jednak tym, co naprawdę wyróżnia ten model, jest ogromny stół o wymiarach 308×250 cm. To wielkość wystarczająca do jednoczesnego pomieszczenia dwóch materiałów o wielkości 122×244 cm. Druk może być zatem kontynuowany bez potrzeby przerwy na zmianę nośnika. Podobnie jak w poprzednio opisywanym modelu, także i w tym przypadku można wykorzystać dodatkową opcję Roll Media.

Pinnacle InterTech Awards 2022

Nagrody Pinnacle InterTech wyróżniają nowe technologie, które w wyraźny sposób wpływają na całą branżę druku pod względem jakości i wydajności.

W tej kategorii również doceniono nowatorską technologię Canon – opcję druku wybiórczego FLXfinish+, która według sędziów „stanowi unikatową i rewolucyjną opcję w ramach technologii UVgel”.

FLXfinish+ można spotkać w serii ploterów Colorado. Jej implementacja umożliwia tworzenie mieszanego, matowo-błyszczącego wykończenia wydruku przy jednym przebiegu plotera i wykorzystaniu zaledwie jednego zestawu atramentów.

Łącząc najlepsze cechy nowatorskich technologii druku, druk UVgel oferuje brak jakichkolwiek emisji szkodliwych substancji oraz niskie wykorzystanie atramentu (zaledwie 6.4 ml na metr kwadratowy). Zastosowanie technologii UVgel w ponad 2500 urządzeniach na całym świecie dowiodło, że jest to ekologiczna, wydajna kosztowo alternatywa dla druku lateksowego i solwentowego.

Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Printing w Canon Europe komentuje: – Jesteśmy zachwyceni, że nasze plotery Arizona i Colorado, a także technologia Canon FLXfinish+, zostały docenione przez PRINTING United Alliance za ich innowacyjność. Te nagrody udowadniają, że nasza praca nad rozwijaniem innowacyjnej technologii, która pomaga dostawcom usług druku w znajdowaniu nowych możliwości na rosnącym rynku grafik wielkoformatowych, przynosi wymierne efekty.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

Po co Tobie kalendarz reklamowy?

W czasach, kiedy walka o klienta stała się dla wielu firm codziennością, niezwykle ważne jest umiejętne wykorzystywanie każdego sposobu dotarcia do niego. Kalendarze firmowe, dostępne w różnych formach i rozmiarach, świetnie się do tego nadają – łącząc funkcję użytkową i dekoracyjną, a także opatrzone logotypem firmy, stanowią doskonały nośnik reklamowy.

Kalendarz to pożądany i bardzo chętnie wykorzystywany nośnik reklamy. Pozwala nie tylko na umieszczenie logo danego podmiotu oraz danych teleadresowych, ale również przekazanie istotnych informacji dotyczących profilu działalności firmy.

Podstawą skutecznych działań reklamowych i marketingowych jest dotarcie do najszczerszej grupy odbiorczej. Kalendarz wpisuje się w ten cel znakomicie. Jest to przedmiot codziennego użytku, a powieszony na ścianie w dość ruchliwym miejscu znakomicie eksponuje umieszczone na nim logo reklamowanego podmiotu.

Ważną zaletą kalendarzy jest możliwości modyfikacji ich formy oraz dostosowania do konkretnych potrzeb i oczekiwań klienta.

Kalendarze poza rolą reklamową spełniają funkcję użytkową. Rozprowadzone wśród pracowników danego podmiotu pomagają organizować i planować pracę wprowadzając ład i porządek.

Wykorzystywane jako materiały reklamowe, mogą wzmacniać identyfikację pracowników z firmą i pomagać w budowaniu wizerunku marki.

Kalendarz reklamowy to świetny sposób na rozreklamowanie firmy tanim kosztem. Dzięki temu dane przedsiębiorstwo pozostanie w pamięci odbiorcy, a wykorzystywany kalendarz będzie pełnił również funkcję praktyczną.

Więcej o druku…

Obecny rozwój technologii pozwala na naprawdę wiele. Przykładem są wszelkie techniki nanoszenia druku. Mało kto wie, że druk cyfrowy to jedna z najbardziej popularnych metod druku. Dlaczego? Bo dzięki niej można sobie pozwolić na druk małoformatowy, często używany w np. produkcji materiałów typowo reklamowych. Można zaliczyć do nich wizytówki, ulotki, etykiety, broszury, katalogi, nadruki.

Współczesne maszyny w druku cyfrowego pracują zgodnie z technologią elektrofotograficzną (inaczej laserową). Oznacza to, że zamiast typowej matrycy tego rodzaju sprzęt wykorzystuje specjalistyczny cylinder, znany w węższych kręgach jako fotoreceptor. Maszyna pokryta jest odpowiednią warstwą światłoczułą, która dzięki wiązce laserowej tworzy jeszcze nie wywołany obraz. Dopiero za pomocą tonera maszyna nanosi obraz na specjalnie przygotowany nośnik, taki jak folię lub papier, a następnie zespala go termicznie.

Wykonane tą metodą wydruki pozwalają na natychmiastową dalszą obróbkę. Ponadto mogą być realizowane w atrakcyjnych cenach nawet przy bardzo niskich nakładach. Można wykorzystać druk cyfrowy do przeróżnych projektów o różnych gramaturach. W dodatku technologia druku cyfrowego pozwala na wykorzystanie personalizacji - czyli na druk kolorowy lub na umieszczanie na wydrukach konkretnych danych. Jakość i szybkość wydruków cyfrowych jest obecnie coraz lepsza, na miarę druku offsetowego.

Drukarnia cyfrowa to ta prostsza technika druku. Trzeba powiedzieć, że drukowanie w technologii offsetowej jest o wiele bardziej skomplikowane. Projekt graficzny musi być wcześniej naświetlony najczęściej na fotonaświetlarce i na blachach drukarskich. Każda blacha to odpowiednio jeden z kolorów CMYK. Następnie blachy umieszcza się w maszynie i odpowiednio pozycjonuje. Specjalista nakłada farbę drukarską i dopiero wtedy może zacząć drukować pierwszą kopię projektu, jednak najczęściej po skończonej pracy wyrzuca je do śmieci, bo ciężko o idealny wydruk za pierwszym razem.

To właśnie dlatego drukarz najpierw ogląda pierwsze kopie i wprowadza poprawki, czyli korektę kolorów (jeśli klient chce druk kolorowy), pasowania i reszty ustawień. Całościowy proces jest dość czasochłonny, choć z drugiej strony wszystko zależy od sprzętu. Nowoczesne maszyny offsetowe automatyzują wszystkie te kroki, jednak w nieco starszych modelach wszystko od początku do końca trzeba wykonywać ręcznie.

Warto dodać, że zanim maszyna zacznie dobrze drukować, to drukarnia offsetowa musi często wydrukować nawet kilkadziesiąt kopii jednego materiału. Przekładając to na koszta uruchomienie procesu druku offsetowego to dość spory wydatek.

Jeżeli na co dzień drukujemy bardzo dużo i tym samym potrzebne nam są wysokiej jakości wydruki, nie powinniśmy zapominać o tym, że decydując się na zakup swojego własnego urządzenia, nie będzie to dla nas zbyt opłacalne. Warto więc w tym przypadku wybrać renomowaną drukarnię cyfrową, gdzie tak naprawdę bardzo szybko będziemy mogli zrealizować wszystkie niezbędne projekty.

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważne jest aby wybrana przez nas firma posiadała bardzo duże doświadczenie na rynku. Jest to istotne, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że pracownicy będą mogli nam pomóc wykonać nawet najbardziej skomplikowane projekty. Jest to bardzo ważne, ponieważ często w wielu przypadkach może okazać się, że drukarnie cyfrowe nie podejmą się takiego rozwiązania. O czym jeszcze w tym przypadku pamiętać?

Oczywiście tutaj liczy się także wysoka jakość wydruku. W szczególności jeżeli nasze zlecenie dotyczy między innymi wizytówek lub też folderów reklamowych, które będą również kolejno przekazywane do naszych klientów, nie możemy oszczędzać właśnie na takich parametrach. To w dużej mierze wpływa na renomę naszej firmy, dlatego drukarnia cyfrowa, która będzie w stanie wydrukować nam wysokiej jakości projekty jest naprawdę potrzebna.

Warto pamiętać, że bardzo dużym błędem jest kierowanie się ceną podczas wyboru drukarni. Oczywiście jeżeli zależy nam na wspomnianej wcześniej jakości, nie zapłacimy za taką usługę mało. Coraz więcej osób wycofuje się z naprawdę pięknie wykonanych projektów na rzecz tańszych drukarni. Jeżeli ma to być nasza reklama, nie powinniśmy wybierać taniej firmy.

Główną zaletą druku cyfrowego jest fakt, że jego technologia umożliwia wydruk bezpośrednio z pliku w wersji elektronicznej – najczęściej zapisane w formacie PDF, a nierzadko też doc. A to sprawia, że wykorzystanie druku cyfrowego w realizacji konkretnych zleceń możliwe jest można powiedzieć, niemalże od ręki. Z racji na niezbyt wysokie wymagania co do nośnika, przygotowanie materiału do druku jest tanie i krótkie - oczywiście w zależności od nakładów. Przeszkodą może być jednak wielkość, czyli gramatura papieru i format danego projektu. Druk cyfrowy stosuje się najczęściej do wydrukowania projektów o maksymalnej wielkości A3+ - a to zamyka się w obrębie wizytówek, ulotek oraz broszur, których grubość nie przekracza 300g/m2.

Druk offsetowy jest bardziej skomplikowaną i droższą technologią, to opłacalną tylko w zleceniach masowych. W przeciwieństwie do druku cyfrowego druk offsetowy uniemożliwia na zmiany "na bieżąco”. Jednak druk offsetowy to przede wszystkim znakomita jakość – wszystko dzięki rozdzielczości do 4800dpi. A to sprawia, że wysokonakładowe bezproblemowo można wydrukować w niskiej cenie jednostkowej. Druk offsetowy to również większa ilość dostępnych kolorów. Nie jest to jednak typowe koło CMYK, a wzornik pantone, który zawiera w sobie m.in. odcienie złota i srebra, co może dać niesamowite rezultaty zwłaszcza w wymagających projektach.

Wybór może być trudny. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Obecnie jakość wydruków zarówno w technice cyfrowej, jak i offsetowej jest na zbliżonym poziomie. Druk cyfrowy jest bardziej wyrazisty, tańszy i szybszy przy mniejszych nakładach. A same wydruki można pozyskać od ręki. Zaletą jest też fakt, że poprawki można wprowadzać w czasie rzeczywistym. Z drugiej strony druk offsetowy to gwarant najwyższej jakości. To również o wiele lepsze możliwości kolorystyczne, a także wierniejsze oddanie barw i półtonów. Minusem jest jednak wolny czas pracy i konieczność początkowego "rozgrzania" maszyny, jednak możliwość druku na wielu materiałach o różnych gramaturach wybacza tą wadę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *